5 przydatnych gadżetów ogrodowych

5 przydatnych gadżetów ogrodowych


Lato to szczyt sezonu ogrodowego. Kiedy wszystko dookoła kwitnie, temperatura jest wysoka i świeci słońce, prace ogrodowe są wręcz niezbędne. O ile koszenie trawy to absolutne minimum, warto również zadbać o inne rośliny, rosnące przy Twoim domu. 

Bez względu na to, czy w swoim ogrodzie masz tylko kwiaty lub też sadzisz w nim warzywa i owoce, sprawdź listę najbardziej przydatnych gadżetów ogrodowych, dzięki którym dbanie o Twoją przydomową działkę będzie jeszcze łatwiejsze!

Kompostownik ogrodowyCzy może być coś lepszego niż własny, ekologiczny nawóz, którym wzmocnisz swoje sadzonki?
 

Zamiast kupować drogie i szkodliwe chemikalia, możesz samodzielnie wyprodukować przyjazny dla środowiska nawóz. Pomoże Ci w tym kompostownik ogrodowy.

Ten wykonany z tworzywa sztucznego pojemnik, jest całkowicie odporny na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak promienie słoneczne, deszcz, grad czy wiatr.

Wrzucaj do niego wszelkie odpady biodegradowalne, np. obierki warzyw i owoców, skorupki jajek, fusy po kawie, a także trawę i chwasty ogrodowe. Dzięki specjalnym otworom wentylacyjnym i możliwości dodawania wody, w pojemniku tworzy się w 100% naturalny i ekologiczny nawóz, którym możesz wzmocnić rośliny i sadzonki rosnące w Twoim domu i ogrodzie.

W sklepie Keter dostępne są obecnie 3 rozmiary kompostowników ogrodowych:

Zbiornik na wodę Ten gadżet ogrodowy jest doskonałym wyborem nie tylko dla ekologów. Estetycznie wyglądający pojemnik, wykonany z tworzywa sztucznego odpornego na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, pasować będzie do każdego ogrodu. Polecany przez nas model to
Zbiornik na wodę marki Keter, który pomieści aż 200 litrów deszczówki.

Posiada on specjalną bazę, która zapewnia stabilność konstrukcji. Jego największym atutem jest wbudowany filtr oczyszczający, który gwarantuje klarowność wody.

Po co zbierać deszczówkę? Pierwszym powodem jest oczywiście ekologia - korzystając z naturalnej wody z deszczu, oszczędzamy tą bieżącą z kranu.

Jeśli ten argument Cię nie przekonuje, może będzie to miękkość wody deszczowej. Doskonale nadaje się ona do mycia włosów. Będą one lepiej się układać, a także będą bardziej aksamitne w dotyku i błyszczące. 

Inne sposoby zagospodarowania deszczówki to użycie jej do mycia ciała, samochodu, prania, podlewania roślin, zmywania naczyń, a nawet spłukiwania toalety.

Wieszak na narzędzia ogrodoweTen prosty gadżet ogrodowy przyda się w każdym gospodarstwie domowym.
 

Model Hanging Tool Rack marki Keter w zestawie zawiera specjalne haczyki i uchwyty, dzięki którym z łatwością zamontujesz wieszak, gdzie tylko chcesz (w szafie ogrodowej, na ścianie itd.) 

Wieszak pozwoli Ci na uporządkowanie do 20 sztuk narzędzi ogrodowych, takich jak miotły, grabie, łopaty i inne. 

Jego niewątpliwym atutem jest niska cena, wytrzymałość, a także funkcjonalność.

Stojak na narzędzia ogrodoweJest świetną alternatywą dla wymienionego wyżej wieszaka.
Stojak na narzędzia ogrodowe marki Keter charakteryzuje się wyjątkowo stabilną konstrukcją. Możesz postawić go, gdzie tylko chcesz, a nawet przymocować do ściany. 

Wykonany jest z wytrzymałego tworzywa sztucznego, odpornego na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak słońce, deszcz, śnieg, grad czy wiatr.

Wieszak Corner Tool Rack pozwoli na uporządkowanie do 14 sztuk narzędzi ogrodowych, takich jak łopaty, miotły czy grabie.

Skrzynia ogrodowaTen gadżet ogrodowy jest niezbędny dla tych, którzy cenią sobie porządek i ład. Marka Keter oferuje szeroki wybór skrzyni ogrodowych - od mniejszych, mieszczących tylko narzędzia, po ogromne, do których można włożyć pojemniki na śmieci.
 

Niektóre modele są również praktyczne, np. mogą służyć jako siedzisko. Jeśli zastanawiasz się, jaka skrzynia będzie najlepiej pasować do Twojego ogrodu, przeczytaj ten artykuł.