5 powodów dlaczego warto kupić kompostownik ogrodowy


W ostatnich latach ruch eko staje się coraz bardziej popularny. Całe szczęście! Ekolodzy od lat biją na alarm, że nasza ziemia jest zbyt obciążona. Ścinamy drzewa i eksploatujemy ją do granic możliwości, produkując przy tym tony śmieci. 

Mylne jest założenie, że za kiepski stan naszej planety odpowiedzialne są jedynie wielkie koncerny. Każdy z nas ma również na to wpływ - pozytywny lub negatywny.

Co możesz robić na co dzień, aby być bardziej ekologiczny? Jednym ze sposobów jest segregacja śmieci oraz maksymalne zminimalizowanie odpadów. 

W tym artykule poznasz 5 zalet posiadania kompostownika ogrodowego, który pozwoli Ci wyprodukować w 100% naturalny nawóz do użyźniania gleby i roślin.

To inwestycja na lata.Jednorazowy wydatek na zakup kompostownika ogrodowego to inwestycja, która procentować będzie latami.

Śmieci, które i tak produkujesz na co dzień, przydadzą się do wytworzenia naturalnego nawozu. Poprawi on strukturę gleby, w której zasadzić możesz dowolne rośliny, owoce czy warzywa.

Nie będziesz musiał płacić za sztuczne, często chemiczne nawozy. Od teraz będziesz je mieć za darmo.

Poprawisz jakość swojego zdrowia.

Jeśli w przydomowym ogródku hodujesz owoce lub warzywa, zapewne musisz je nawozić, żeby zdrowo rosły.

Wszelkie sztuczne mieszanki, przechowywane w plastikowych pojemnikach szkodzą Twojemu zdrowiu. Jeśli zastąpisz je w 100% naturalnym nawozem, zapewnisz swojemu organizmowi wartościowszy pokarm, a co za tym idzie, wzmocnisz go od środka.

Wesprzesz ruch eko.

Proces kompostowania to idealny przykład dobrze rozumianej ekologii. Obierki warzyw, owoców, trawa czy fusy kawy od lat lądują w Twoim koszu. Dzięki kompostownikowi dasz im “drugie życie”.

Będą one służyć jako materiał do wytwarzania naturalnego nawozu, które użyźni glebę, a także wzbogaci ją w składniki odżywcze.

Twój ogród stanie się atrakcyjniejszy.

Brzmi kontrowersyjnie? Kompost pewnie kojarzy Ci się ze składowiskiem resztek organicznych, nad którym latają muchy. Kiedyś faktycznie tak było, jednak teraz dostępne są innowacyjne rozwiązania.

Istnieją gotowe, atrakcyjnie wyglądające produkty, które umożliwią Ci produkcje naturalnego nawozu w Twoim ogrodzie. Bez brzydkiego zapachu, bałaganu i ryzyka, że wiatr rozniesie resztki organiczne po całej działce.

Jednym z takich produktów jest Eco Composter marki Keter. Wykonany z najwyższej jakości tworzywa sztucznego. Jest odporny na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak śnieg, wiatr, deszcz czy promienie UV. Materiały użyte do produkcji kompostownika pochodzą w 100% z recyklingu, jest on więc ekologiczny. 

Pomimo że jest lekki i łatwo przenieść go w dowolne miejsce ogrodu, jest również stabilny.

Przemyślana konstrukcja pozwoli Ci swobodnie zebrać odpady ogrodowe z gruntu. Wszystko dzięki zdejmowanej parze drzwiczek. Mają one uchwyty na dłonie, a więc mogą służyć jako małe grabie do zbierania śmieci.

Jak działa ten kompostownik? Górą ładujemy odpadki organiczne, a dołem otrzymujemy przetworzony, gotowy kompost do nawożenia roślin nawóz.

Model Eco Composter ma pojemność 320 litrów. W ofercie Keter znajduje się również większy kompostownik o pojemności 650 litrów - Mega Composter.


Stworzysz coś z niczego.

Każdy posiada w domu wszystkie materiały potrzebne do produkcji naturalnego nawozu. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak łatwo jest stworzyć coś z niczego.

Nasi pradziadkowie rozumieli, w jaki sposób działa natura - niemal każdy z nich przy domu miał kompostownik. Zamiast kupować sztuczne nawozy, warto powrócić do korzeni i korzystać z dobrodziejstw, jaki dała nam natura.